Poprvé v terénu. Speciální policejní auto, které koupil Olomoucký kraj, nasazeno při bezpečnostní akci v Kocourovci

26.05.2016 19:59

Kontrola technického stavu vozidel, dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí nebo sociálních předpisů v podobě dob řízení, přestávek a odpočinků. Poprvé při tom policistům plně pomáhalo speciálně vybavené auto, které za téměř tři miliony korun pořídil Olomoucký kraj.

Poprvé v terénu. Speciální policejní auto, které koupil Olomoucký kraj, nasazeno při bezpečnostní akci v Kocourovci
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.

„Že bychom mohli speciální auto koupit, nás napadlo už před časem při návštěvě dálničního oddělení v Kocourovci. Představuje bič na přetížené kamiony. Olomoucký kraj je zatím čtvrtým v pořadí, který takové vozidlo má a další regiony už nás následují,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

V provozu bude auto denně, policie ho využije v rámci celého regionu. Vybrané peníze na pokutách se stanou příjmem kraje. Hejtmanství počítá s jejich využitím opět v oblasti dopravy.

„Až dosud nám chyběla účinná technická zbraň proti řidičům, kteří jezdí s přetíženými nákladními auty. Nákupem speciálního vozidla přispěl Olomoucký kraj k tomu, aby hříšníci byli včas odhaleni,“ doplnil Petr Tománek, náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Zcela soběstačná pohyblivá kancelář – i tak si lze nové auto představit. Je vybaveno například mobilními váhami napojenými na počítačovou techniku, pomocí které může obsluha na dvou samostatných pracovištích dále vyhodnocovat získané údaje.

Vozidlo obsahuje také pomůcky pro kontrolu technického stavu nákladních aut a autobusů. Nechybí tak montážní lehátko, certifikovaný hloubkoměr nebo teleskopické zrcátko s kolečky a LED lampou pro kontrolu podvozku.

Vzhledem k tomu, že kontroly probíhají převážně v místech, kde není žádné zázemí, je součástí vozidla také zásobník s vodou a umyvadlem k vykonání osobní hygieny, zásobník s pitnou vodou, lednice a mikrovlnná trouba.

Podobná auta už mají například v Ústeckém, Pardubickém či Moravskoslezském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Do pražského kosmického inkubátoru míří první start-up ze zahraničí

9:06 CzechInvest: Do pražského kosmického inkubátoru míří první start-up ze zahraničí

Systém pro rezervaci a management privátních letů malých a středních provozovatelů, snímkování pomoc…