Poptávka po cloudových řešeních roste, GTS Czech spouští databázi jako službu

15.09.2014 13:59 | Zprávy

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) nabízí od září nový produkt Databáze jako služba (GTS DBaaS).

Poptávka po cloudových řešeních roste, GTS Czech spouští databázi jako službu
Foto: Archiv
Popisek: GTS

Poskytovaný databázový systém je plně spravovaný GTS, umožňuje pravidelné zálohování datového obsahu a díky hostování v zabezpečených datových centrech GTS garantuje vysokou dostupnost. V rámci služby jsou zákazníkům k dispozici i databázoví specialisté, kteří jsou připraveni poskytnout jak konzultace a poradenství, tak vyřešit konkrétní požadavky.

„Firmy stále častěji potřebují rychle zřídit databázový systém právě ve chvíli, kdy jej skutečně potřebují, a přitom se nestarat o jeho provoz nebo zabezpečení. Právě to nová služba GTS umožňuje,“ vysvětluje Richard Novák, ředitel úseku strategie, segment marketingu a řízených služeb společnosti GTS Czech.

Součástí služby GTS DBaaS je zajištění vysoké dostupnosti a pravidelné zálohování datového obsahu. Představuje cenově a obsahově zajímavou alternativu k řešení postaveném na vyhrazeném SQL serveru pod správou zákazníka. V rámci služby zákazník získává instanci Microsoft SQL 2014 Server, kterou snadno integruje do svého aplikačního prostředí, ať už se jedná o cloud, nebo vlastní lokální síť. Zákazníkovi odpadá starost se správou hardware, operačního systému, aktualizacemi, licenčními poplatky a celou řadou dalších činností, které správa databázového systému vyžaduje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Justice

Pane Rajchl, mám na vás dotaz k vaší poznámce: Byla by to dokonalá ukázka stavu justice v naší zemi. V jakém stavu je podle vás justice v zemi? Funguje podle vás nezávisle? A jestli ne, co uděláte pokud něco?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ pracuje na modernizaci teplárenství v Elektrárně Ledvice

19:21 ČEZ pracuje na modernizaci teplárenství v Elektrárně Ledvice

ČEZ transformuje teplárenství v Ledvicích, dodávky tepla pro 20 tisíc domácností budou zajištěny na …