Poslanci, senátoři a hejtmani společně apelují na stát: Začněte urychleně řešit dopady útlumu těžby uhlí

20.03.2019 16:51 | Zprávy

Vůbec poprvé v historii se spojilo 26 poslanců a senátorů ze dvou krajů napříč všemi politickými stranami, aby společně s kraji, městy i obcemi bojovali za region.

Poslanci, senátoři a hejtmani společně apelují na stát: Začněte urychleně řešit dopady útlumu těžby uhlí
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Členové obou komor Parlamentu České republiky za Ústecký a Karlovarský kraj požadují společně po státu, aby urychleně zřídil transformační fond, ze kterého se bude financovat masivní restrukturalizace oblastí Mostecké a Sokolovské hnědouhelné pánve. V obou krajích totiž dojde k zániku tisíců pracovních míst v souvislosti s tlakem na omezení těžby a zpracování hnědého uhlí. K prohlášení se připojili i hejtmani Karlovarského a Ústeckého kraje, svou vůli ke spolupráci projevil i hejtman Moravskoslezského kraje. Příčinou hrozící sociální i ekonomické destabilizace obou krajů je přechod na nízkoemisní technologie, spojený s nutností snižovat emise skleníkových plynů. Ten povede k ukončení využívání fosilních paliv o desítky let dříve, než bylo původně plánováno.

Ve společném prohlášení poslanci a senátoři Parlamentu České republiky, zvolení za Karlovarský a Ústecký kraj, poukazují na skutečnost, že zatímco okolní státy aktivně řeší důsledky přechodu na nízkoemisní technologie, aby nedošlo k sociálním ani ekonomickým otřesům a aby byla zajištěna prosperita uhelných regionů i v budoucnosti, v České republice je této problematice věnována jen okrajová pozornost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

19:34 VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

Jaké výhody nabízí Klub pevného zdraví? Jsem jako pojištěnec VZP automaticky jeho členem?