Poslanecká sněmovna: Rozšiřujeme otevírací dobu Parlamentária

14.03.2024 10:01 | Tisková zpráva

Od pondělí 18. března rozšiřujeme otevírací dobu Parlamentária, edukačního prostoru ve Šternberském paláci. Přijďte se seznámit s historií parlamentu a jeho funkcemi prostřednictvím interaktivních technologií. Zájemci si už mohou rezervovat termín.

Poslanecká sněmovna: Rozšiřujeme otevírací dobu Parlamentária
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

S pomocí multimediálních prezentací se návštěvníci seznámí s historií, posláním a činností parlamentu. Součástí expozice je přesná kopie řečnického pultu z hlavního sněmovního sálu. Na modelu Malé Strany se pomocí osvětlení postupně zvýrazňují budovy tvořící sídlo Poslanecké sněmovny. Součástí modelu je i videomappingová projekce na přilehlé stěny, díky níž se divákům nabízí neobvyklé pohledy na Malou Stranu. Proměnlivost struktury parlamentní reprezentace se pak demonstruje u modelu jednacího sálu, do kterého je promítáno politické složení sněmovny ve vybraných historických epochách od roku 1861 do současnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŠMT: V Karolinu dostali dekrety noví profesoři a profesorky

19:15 MŠMT: V Karolinu dostali dekrety noví profesoři a profesorky

Slavnostní akt ve Velké aule Karolina přinesl jmenování 93 nových profesorů a profesorek, kteří přev…