Poslanecká sněmovna: V budově se konalo součinnostní cvičení složek IZS

16.08.2023 16:08 | Tisková zpráva

V budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a jejím okolí včera odpoledne proběhlo součinnostní taktické cvičení, které se zaměřilo na koordinaci všech složek integrovaného záchranného systému při řešení mimořádné události, jako je požár v daném objektu, evakuace osob, poskytování první pomoci zraněným a zajištění podezřelých osob.

Poslanecká sněmovna: V budově se konalo součinnostní cvičení složek IZS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Podle vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny Martina Plíška cvičení prověřilo fungování protipožárního systému ve Sněmovně: „Cvičení se zúčastnili všichni přítomní zaměstnanci. Díky tomu jsme prověřili funkčnost únikových tras pro případ nenadálé krizové situace. Podobná cvičení se budou konat opakovaně.“

Cvičení se zaměřilo na zajištění bezpečnosti v budově Poslanecké sněmovny při mimořádné události. Organizátoři nyní vyhodnotí pořízenou videodokumentaci a kooperaci jednotlivých složek IZS, rychlost a taktiku celého zásahu.

„Cvičení se zúčastnilo 50 policistů Ochranné služby PČR ve spolupráci s KŘP hl. m. Prahy a dalších útvarů,“ uvedl mluvčí Ochranné služby PČR Martin Kaiser. Na místě zasahovali i příslušníci Hasičského záchranného sboru a Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy.

„Naším cílem bylo demonstrovat důležitost koordinace mezi všemi složkami IZS pro rychlou a efektivní reakci v krizových situacích,“uzavřel vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…