Poslanecká sněmovna: Vyvěšení tibetské vlajky

11.03.2023 12:14 | Tisková zpráva

Při příležitosti pietního připomenutí krvavého potlačení povstání tibetského lidu čínskou vládou v roce 1959 byla v pátek na budově Poslanecké sněmovny za přítomnosti její předsedkyně Markéty Pekarové Adamové vyvěšena tibetská vlajka.

Poslanecká sněmovna: Vyvěšení tibetské vlajky
Foto: psp.cz
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

„Vyvěšením vlajky si v Poslanecké sněmovně připomínáme 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Zemřelo při něm 80 tisíc Tibeťanů a více než milion jich zahynulo v dalších letech,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Návrat vzácných dravců do Jeseníků potvrdil letošní průzkum

10:34 AOPK ČR: Návrat vzácných dravců do Jeseníků potvrdil letošní průzkum

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR zjišťuje, kde všude na našem území ještě tento hlodavec žije. …