Potravinářská inspekce nechala stáhnout z trhu falšované filé

16.04.2018 8:07 | Zprávy

Nevyhovující šarži rybího filé, u kterého chyběl více než dvacetiprocentní podíl masa oproti informaci na obalu, zjistili v rámci kontrol inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Potravinářská inspekce nechala stáhnout z trhu falšované filé
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Jedná se o výrobek: VICI Rybí filé porce, glazované, hluboce zmrazené, hmotnost balení: 300 g, DMT: 05 05 2019, šarže: L051117A, výrobce: As Paljassaare Kalatööstus, Paljassaare tee 30 Tallinn 103 13, Estonsko, dovozce/prodávající: VICIUNAI Central Europe, s.r.o., Pod Pekárnami 161/7, 190 00 Praha 9.

Výrobce uvedl na obalu informaci o obsahu masa (filety z mořských ryb) v množství 97% hmotnosti výrobku, analýza v laboratoři SZPI ale potvrdila tento podíl pouze v množství 76,5%. Informace na obalu je tak pro spotřebitele zavádějící a klame ohledně skutečného podílu masa ve výrobku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kde se berou peníze do rozpočtu

Paní ministryně, Klempíř tvrdí, že když budou veřejnoprávní média financována z rozpočtu, nebude to z peněz daňových poplatníku. Je něco takového možné? Já nechápu, kde jinde by se peníze vzali teda pokud neplánujete nějakou další bitcoinovu výměnu. Děkuji. Vladislav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí

22:33 AOPK ČR: Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí

Do oblasti mezi Ovčárnou a Petrovými kameny v chráněné krajinné oblasti Jeseníky míří stovka ovcí. J…