Potravinářská inspekce zjistila čaj s nepovolenými látkami - atropinem a skopolaminem

29.12.2016 19:00 | Zprávy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nevyhovující čaj „Herbal tea (Loyd) – máta s brusinkou a bylinkami“ v distribuční síti společnosti AHOLD Czech Republic a.s.

Potravinářská inspekce zjistila čaj s nepovolenými látkami - atropinem a skopolaminem
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Laboratorní analýza potvrdila přítomnost atropinu v množství 206,4 μg/kg a skopolaminu v množství 31,7 μg/kg. Atropin a skopolamin jsou tropanové alkaloidy se známými negativními účinky na lidské zdraví a nesmějí být v potravinách přítomny.

Potravina nesla označení data minimální trvanlivosti do 31. 7. 2017, šarže L07071535A, balení 40g, a jejím výrobcem byla polská společnost Mokate S.A., Katowicka 265a, Ustroň, Polsko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

19:06 ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

Číslo týdne