Povodí Labe: Informativní jednání k aktuální hydrologické situaci

25.06.2018 7:33

– Povodí Labe, státní podnik uspořádal z podnětu Ministerstva zemědělství ve čtvrtek 14. 6. 2018 jednání za účelem informovat o aktuální hydrologické situaci s ohledem na prohlubující se sucho.

Povodí Labe: Informativní jednání k aktuální hydrologické situaci
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

Na jednání byli pozváni zástupci Ministerstva zemědělství, ČHMÚ, krajských úřadů a významných odběratelů vody z řad vodohospodářských společností, elektráren, průmyslových a zemědělských podniků. Dále se jednání zúčastnil generální ředitel, odborní ředitelé, ředitelé závodů a specialisté státního podniku Povodí Labe.

Informace o hydrologické situaci byly rozděleny do tří tematických okruhů. Se situací na vodních tocích a nádržích seznámil účastníky Ing. Jiří Petr, vedoucí vodohospodářského dispečinku. Odběry povrchové i podzemní vody se ve svém vystoupení zabýval Mgr. Petr Ferbar, vedoucí odboru péče o vodní zdroje. Ve třetí části vystoupil RNDr. Zdeněk Šiftař, ředitel pobočky ČHMÚ v Hradci Králové, a seznámil účastníky s vývojem hydrometeorologické situace v posledních několika měsících a s aktuálními výsledky měření hladin podzemních vod, která ČHMÚ provádí.

V následné diskuzi byla zdůrazněna nezbytnost všeobecné péče o vodní zdroje včetně podpory výstavby nových nádrží, zmíněno bylo i aktuálně probíhající projednávání nového nařízení vlády ke stanovování minimálních zůstatkových průtoků ve vodních tocích. Účastníci se shodli na prospěšnosti vzájemného informování a nutnosti koordinovat kroky jednotlivých složek v případě, že by bylo nutné regulovat odběry vody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podnikatelské odbory: Nerozhodné jednání a lavírování je pro malé podnikatele a živnostníky nepřijatelné

18:47 Podnikatelské odbory: Nerozhodné jednání a lavírování je pro malé podnikatele a živnostníky nepřijatelné

Otevřený dopis ministru zdravotnictví Janovi Blatnému