Povodí Labe: Malá vodní nádrž Holice – oprava opevnění hráze

08.12.2018 20:59

V letošním roce byla opravena hráz malé vodní nádrže Holice, která vykazovala netěsnosti, a nádrž proto nebylo možné napustit na provozní hladinu.

Povodí Labe: Malá vodní nádrž Holice – oprava opevnění hráze
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

V prosinci roku 2017 byl závod Pardubice jako správce malé vodní nádrže Holice upozorněn nájemcem tohoto vodního díla, že nelze úplně napustit nádrž až na provozní hladinu. Správce nádrže identifikoval poruchu těsnění hráze spočívající v neúplném zhutnění násypového materiálu a nedostatečné hloubky spárování dlažeb provedené v čase opravy hráze a změny jejího sklonu návodní části v roce 1997.

Po ne úplně jednoduchém jednání s vlastníky pozemků mezi veřejnou komunikací a vodní nádrží v lednu roku 2018 bylo v únoru přikročeno k přemístění části sedimentu, který byl v bezprostřední blízkosti hráze nádrže. V dubnu byly poté zahájeny vlastní opravné práce spočívající v omytí hráze tlakovou vodou a odstranění starého spárování včetně odbourání hran hráze u vypouštěcího zařízení. Následně byly dozděny tyto hrany a přespárována celá hráz, doplněn materiál patek hráze, boční ukončení hráze betonovými prahy a doplnění opevnění přilehlých břehů kamenným záhozem. Nakonec byly na hrázi zeminou vyrovnány nerovnosti způsobené pojezdem techniky při opravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu

22:01 Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu

V pátek 11. října 2019 vyvrcholil 45. ročník filmového festivalu EKOFILM, který pořádá Ministerstvo …