Povodí Labe: Odstranění nánosů z Malého labského náhonu v Hradci Králové

11.06.2020 15:40 | Zprávy

Povodí Labe provede odstranění nánosů z Malého labského náhonu v Hradci Králové, v úseku mezi ulicí Koutníkovou a Pražskou. Důvodem akce je zlepšení podmínek pro průchod povodňových průtoků a snížení rizika zatopení přilehlých pozemků a nemovitostí.

Povodí Labe: Odstranění nánosů z Malého labského náhonu v Hradci Králové
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

Realizace stavby byla zahájena v lednu letošního roku, v zimním období bylo provedeno kácení dřevin rostoucích mimo les a stavební příprava přístupových komunikací.

Vlastní práce v korytě začnou příští týden v souladu se souhlasem k zásahu do významného krajinného prvku vydaného odborem životního prostředí Magistrátu města Hradec Králové, který stanovil, že tyto práce je možné vzhledem k rozmnožovacímu období obojživelníků provádět až po 15. červnu 2020.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Lidský život? Náhoda ve vesmíru

22:03 Česká televize: Lidský život? Náhoda ve vesmíru

Nový dokument Androméďan nahlíží do světa Františka Koukolíka.