Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

25.05.2022 22:11 | Tisková zpráva

Povodí Labe kvůli nepředvídatelným komplikacím ukončuje smlouvu na výstavbu poldru Kutřín se současným zhotovitelem a po aktualizaci projektové dokumentace bude hledat nového.

Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

Dne 11. 1. 2021 uzavřel Povodí Labe, státní podnik, se stavební společností OHLA ŽS a.s. smlouvu o dílo na zhotovení akce Krounka, Kutřín, výstavba poldru. 

Anketa

Jste pro schválení „manželství pro všechny“?

3%
95%
hlasovalo: 15867 lidí
Předpoklad dokončení akce byl stanoven na 45 měsíců od data uzavření smlouvy, tedy 21.10.2024. Po zahájení stavebních činností a zejména po odkrytí základové spáry byly zjištěny některé nepříznivé geologické okolnosti, které nebylo možno odhalit v rámci přípravy stavby. Hlavní komplikací se ukázala ovlivněna též stabilita bočních svahů, nemožnost využít odstřílené zeminy pro její nesoudržnost k původně zamýšleným stavebním účelům a další nepředvídatelné dopady. V této situaci, která si vyžádala přepracování části projektu, jiné, než předpokládané práce a pravděpodobné posunutí termínu realizace, a ve světle dramaticky vzrůstajících cen stavebních materiálů a prací strany smlouvy nepovažují za oboustranně prospěšné v realizaci díla dle původní smlouvy pokračovat a smlouvu ukončují. Případné změny smlouvy by byly výrazně limitovány zejména zákonem o zadávání veřejných zakázek, a proto strany v současnosti vidí jako nejekonomičtější a nejefektivnější variantu v ukončení smlouvy a zajištění nové soutěže již dle aktualizované projektové dokumentace.

V současnosti probíhá ve spolupráci se zhotovitelem přebírání a zabezpečování staveniště. Po přepracování dotčených částí projektové dokumentace Povodí Labe, státní podnik, jako investor, zahájí proces výběru nového zhotovitele tak, aby mohly být práce na projektu Krounka, Kutřín, výstavba poldru, zahájeny v co nejkratším čase.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický regulační úřad: Zprostředkovatelé už hledají cesty, jak obcházet nový zákon

16:14 Energetický regulační úřad: Zprostředkovatelé už hledají cesty, jak obcházet nový zákon

Jen za uplynulý měsíc mířilo na zprostředkovatele několik set podání, se kterými se spotřebitelé obr…