Povodí Moravy: Den otevřených dveří na vodní nádrži Letovice

21.09.2017 11:15

Státní podnik Povodí Moravy ve spolupráci s městem Letovice a obcemi Lazinovem a Horním Poříčí uspořádá na vodním díle Letovice den otevřených dveří. Akce se bude konat v sobotu 14. října od 9:00 hodin. Návštěvníkům bude k dispozici průvodce, který zajistí průběh prohlídky a odborný výklad o historii a technických parametrech přehrady. Zájemci budou moci nahlédnout i do vnitřních prostor VD Letovice.

Povodí Moravy: Den otevřených dveří na vodní nádrži Letovice
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Jednotlivé prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Uskuteční se dne 14. října 2017 v čase od 09:00 do 14:00 hod. Poslední výklad proběhne v 13:00 a poslední prohlídka bude v 14:00 hod. Sraz je na hrázi vodního díla.

Den otevřených dveří nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si běžně nepřístupné prostory vodního díla před plánovanou modernizací. Ta začne po dokončení rekonstrukce vodní nádrže Boskovice, tedy po roce 2019. Průvodce podá výklad k jednotlivým zařízením a částem přehrady a zodpoví případné dotazy, které se k vodnímu dílu vztahují. K dispozici budou také informace o připravované modernizaci hráze VD Letovice.

Trasa povede v běžně nepřístupných místech pro veřejnost, proto je nutné dbát na vlastní bezpečnost a dodržovat pokyny pracovníků podniku. Návštěvníkům doporučujeme vhodnou obuv s neklouzavou podrážkou do vlhkého prostředí a vzhledem k nízkým teplotám v přístupových štolách i vhodné oblečení. Děti do 15 let věku se mohou prohlídek zúčastnit pouze s doprovodem dospělých. Kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením bude platit přísný zákaz fotografování a vstup bude povolen pouze s malými příručními zavazadly sloužícími k uložení osobních dokladů (cca 20 x 20 cm). Prosíme proto návštěvníky, aby si na prohlídku brali jen nejnutnější věci.

Údolní nádrž Letovice, nazývaná také Křetínka, leží mezi Letovicemi a Křetínem na nejspodnější části toku Křetínky. Ta je přítokem řeky Svitavy a ústí do ní asi po třech kilometrech v Letovicích. Pod hladinou přehrady je velká část obce Lazinov, zatopená při stavbě, přičemž současná obec Lazinov je nově postavena. Nádrž byla uvedena do provozu v roce 1976 a umožňuje rekreační pobyt spojený s koupáním, rybařením a vodními sporty. Hlavním posláním tohoto vodního díla bylo vyrovnávání toku řeky Svitavy. Povodí Moravy s.p. upozorňuje na možnost úpravy programu v souvislosti s aktuálním vývojem počasí a dalšími nepředvídatelnými okolnostmi. Informace o případných změnách budou oznámeny na webových stránkách www.pmo.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Pěstitelské pálenice zahajují výrobu

17:59 Celní správa: Pěstitelské pálenice zahajují výrobu

?Se začátkem letních měsíců startuje každoroční sezóna pěstitelského pálení. Výjimkou není ani letoš…