Povodí Moravy: Havárie na řece Bečvě

22.09.2020 13:46 | Zprávy

Vodohospodářský dispečink přijal v neděli 20. září krátce po poledni hlášení HZS Olomouckého kraje o zjištěném rozsáhlém úhynu ryb v profilu Hustopeče nad Bečvou.

Povodí Moravy: Havárie na řece Bečvě
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Na místo se ihned dostavili zaměstnanci Povodí Moravy, s.p., Českého rybářského svazu, Policie ČR, ČIŽP Olomouc a následně odboru životního prostředí Hranice a Valašské Meziříčí. Zjištěn byl únik neznámé látky, který způsobil úhyn ryb rozsáhlého charakteru. Zasažen byl úsek řeky Bečvy pod Valašským Meziříčím až po město Hranice v celkové délce téměř 20 km. Hasiči v profilu obce Ústí (nad městem Hranice) instalovali nornou stěnu pro výlov a případnou záchranu ryb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

K čemu bude armádě karlovarské letiště?

Neslibovali jste, že peníze na obranu budete využívat efektivně? Na co armáda potřebuje zrovna toto letiště? Kolik to bude stát? Nejen nákup, ale i samotný provoz do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM ve Valticích zve na barevný a voňavý letní program

22:03 NZM ve Valticích zve na barevný a voňavý letní program

Jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná, budou mít návštěvníci muzea…