Povodí Moravy: Na jezu v Hranicích proběhne pravidelná údržba

25.08.2017 16:09 | Zprávy

Jezová zdrž na řece Bečvě v Hranicích bude začátkem září vypuštěna. Důvodem je plánovaná oprava a údržba pohyblivého jezu, včetně nadjezí. Povodí Moravy zahájí vypouštění jezu v pondělí 4. září, práce budou ukončeny nejpozději 10. září.

Povodí Moravy: Na jezu v Hranicích proběhne pravidelná údržba
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Povodí Moravy provede ve dnech 4. – 10. září úplné vypuštění jezové zdrže (tzv. srážku) v Hranicích. Ta proběhne z důvodu plánované opravy technologie jezu a údržby jezových segmentů, včetně klapek. Současně dojde k odstranění naplavených stromů v nadjezí, vyčištění svodných kanálů a sběrných studní. Vypuštěná jezová zdrž navíc umožní kontrolu břehového opevnění nadjezí, které je po celý rok zatopené vzdutou hladinou vody a zaměření rozsahu poškození po letošní povodni. V neposlední řadě bude pořízena fotodokumentace a zaměření dna celého nadjezí z hlediska vývoje nánosů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslanecká sněmovna zve na třetí ročník Sněmovní Open

7:23 Poslanecká sněmovna zve na třetí ročník Sněmovní Open

V sobotu 20. září 2025 vás srdečně zveme na tradiční akci Sněmovní Open.