Povodí Moravy: Průtoky v řekách klesají

17.10.2020 10:49

V průběhu noci přetrvávaly srážky nízké intenzity, kdy za posledních 6 hodin byly srážkové úhrny do 5 mm. Na sledovaných tocích měly vodní stavy klesající nebo stagnující tendenci.

Povodí Moravy: Průtoky v řekách klesají
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Aktuálně jsou dosaženy 2. SPA ve 4 profilech na tocích Morava (Strážnice, Lanžhot), Romže (Polkovice) a Svratka (Brno – Poříčí).

Na Břeclavsku v Týnci pokračuje odlehčování průtoků Moravy stavidlem do poldru Soutok. Během dnešního dopoledne bude rozhodnuto o omezení nebo zastavení odlehčení. Hladina Moravy ve Strážnici klesla dnes ráno v 6 hod na 2. SPA, v Lanžhotu klesla na hodnoty 2. SPA již pátek v 13 hod. Stoupající průtok v Moravě v profilu Olomouc se zastavil na 2. SPA při průtoku 191 m3/s. Během sobotního rána hladiny klesla na 1. SPA.

Hladiny na většině nádrží již nestoupají a po kulminaci jsou řízeně vypouštěny retenční prostory s případným částečným předpuštěním zásobních prostorů. Manipulace na vodních dílech jsou prováděny operativně dle aktuální hydrologické situace. Nádrže transformují povodňové průtoky.

Podle předpovědi ČHMÚ se bude na našem území ještě vyskytovat déšť. V důsledku předpokládaných srážek a nasycení velké části povodí nelze vyloučit opětovné vzestupy hladin v zasažených oblastech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Kvalita ovzduší byla v roce 2020 výrazně lepší

22:38 ČHMÚ: Kvalita ovzduší byla v roce 2020 výrazně lepší

Rok 2020 byl z hlediska kvality ovzduší výjimečný, jak vyplývá i z hodnocení založeného na indexu kv…