Povodí Moravy: Rekonstrukce vranovské hráze bude dokončena včas podle plánu

14.12.2018 10:31 | Zprávy

V příštím roce bude dokončena rekonstrukce hráze vodní nádrže Vranov. Rozsáhlá rekonstrukce skončí v původně avizovaném termínu, tím je jaro 2019. Příští letní rekreační sezónu vodní nádrž přivítá s novým přemostěním a hráz tak bude opět sloužit pěším i cyklistům. Většina hlavních prací je již dokončena.

Povodí Moravy: Rekonstrukce vranovské hráze bude dokončena včas podle plánu
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

„V tuto chvíli jsou hotová všechna mostní pole, položené nosníky i vybetonované ztužující desky. Jsou osazeny zábradelní díly, položen asfaltový koberec. Dělníci už dokončili na hrázi sanaci betonu vzdušného a návodního líce. Do kolaudace zbývá dodělat veřejné osvětlení a elektroinstalaci ve strojovně spodních výpustí, dále osadit ocelové branky a udělat protipovodňové zábrany a nátěry. Všechnu práci i logistiku jsme velmi pečlivě naplánovali tak, aby nedošlo k omezení hlavní rekreační sezóny v příštím roce. Stavba běží bez komplikací a vše nasvědčuje tomu, že hráz otevřeme v plánovaném termínu,“ říká generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Nechcete to zabalit?

Co jste jako ministr dokázal mimo to, ze jste naštval dost lidi? Jak dlouho připravujete ten mediální zákon? Dlouho a pak vám ho sama vláda shodí ze stolu, takže zákon k ničemu a opět se ptám, co jste teda dokázal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Neproclené vozidlo může kupujícího přijít draho

20:14 Celní správa: Neproclené vozidlo může kupujícího přijít draho

Celní správa České republiky upozorňuje na rizika spojená s nákupem ojetých vozidel dovezených ze ze…