Povodí Moravy: Zahajujeme vrtání pilot na levém břehu Moravy v Olomouci

14.06.2019 16:14 | Zprávy

Odvolání čtveřice stěžovatelů způsobilo zpoždění při postupu prací. Stavba protipovodňové ochrany Olomouce pokračuje dál a stavaři pracují na jednotlivých stavebních objektech s cílem dodržet schválený harmonogram.

Povodí Moravy: Zahajujeme vrtání pilot na levém břehu Moravy v Olomouci
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Postup prací je patrný každý den. „I při průchodu kolem staveniště jde pozorovat rychlý postup prací. Na mostu na ulici Komenského jsme dokončili mostní pilíře a v současnosti probíhá vázání výztuží. U Šantovky a u mostu na třídě Kosmonautů stavíme protipovodňové zídky, u Envelopy probíhají terénní práce. Na pravém břehu dokončují svůj průzkum archeologové. Hned potom začneme s odkopávkami pro rozšíření koryta,“ popisuje aktuální dění na stavbě generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák. Dnes Povodí Moravy, s. p. informoval o aktuální situaci a postupu prací primátora Olomouce Miroslava Žbánka s jeho týmem přímo na staveništi.

Díky rozhodnutí krajského úřadu, který zamítnul odvolání čtveřice obyvatel z nábřeží, mohou pokračovat práce i na pilotové stěně na levém břehu. „Jsme rádi, že se krajský úřad plně ztotožnil se stanoviskem, které v této věci zastáváme od počátku. Úřad jasně potvrdil, že jsme nechali vypracovat několik nezávislých odborných posudků, průzkumů a posouzení nejen nad rámec zákonných povinností, ale i nad rámec obvyklých kroků u podobných staveb. V místě stavby navíc probíhá nepřetržitý geotechnický monitoring,“ popisuje investiční ředitel Povodí Moravy, s. p. Tomáš Bělaška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

19:21 ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, největší a nejvýkonnější přečerpávací elektrárna v Česk…