Povodí Moravy se zúčastnilo vodohospodářské výstavy

30.05.2017 21:07

Povodí Moravy se zúčastnilo největší vodohospodářské výstavy v ČR, výstavy VODOVODY-KANALIZACE 2017, která se konala v Praze. Mezi nejvýznamnější hosty patřili ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec, kteří poskytli této akci záštitu. Oba ministři zavítali také do expozice Povodí Moravy a dalších podniků Povodí, kde se věnovali diskuzi o aktuálních vodohospodářských problémech.

Povodí Moravy se zúčastnilo vodohospodářské výstavy
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Výstava nabývá na významu z pohledu omezenosti vodních zdrojů v České republice, zejména při dopadech změny klimatu na hydrologii, snížení vydatnosti vodních zdrojů. Právě toto téma – na jedné straně hospodaření s omezenými vodními zdroji a na druhé ochrana před povodněmi – bylo předmětem diskuzí a jednání obou ministrů a vedení Povodí Moravy.

Povodí Moravy na výstavě poskytovalo informace široké veřejnosti i odborným společnostem. V doprovodném programu se projednávala témata např. o hospodaření s pitnou a dešťovou vodou, problematika povodní a sucha, ochrana vodních zdrojů, kvalita vypouštěných odpadních vod či nová legislativa.

Výstava je přínosná pro starosty měst a obcí, provozovatele vodovodů a kanalizací, stavební firmy, projektanty či investory a všechny, které problematika vodohospodářství zajímá. Koná se jednou za dva roky a pořadatelem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky

21:23 ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Náchodě převedl zdarma lesní pozemky o výměře 750…