Povodí Moravy se zúčastnilo vodohospodářské výstavy

30.5.2017 9:07 odp.

Povodí Moravy se zúčastnilo největší vodohospodářské výstavy v ČR, výstavy VODOVODY-KANALIZACE 2017, která se konala v Praze. Mezi nejvýznamnější hosty patřili ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec, kteří poskytli této akci záštitu. Oba ministři zavítali také do expozice Povodí Moravy a dalších podniků Povodí, kde se věnovali diskuzi o aktuálních vodohospodářských problémech.

Povodí Moravy se zúčastnilo vodohospodářské výstavy
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Výstava nabývá na významu z pohledu omezenosti vodních zdrojů v České republice, zejména při dopadech změny klimatu na hydrologii, snížení vydatnosti vodních zdrojů. Právě toto téma – na jedné straně hospodaření s omezenými vodními zdroji a na druhé ochrana před povodněmi – bylo předmětem diskuzí a jednání obou ministrů a vedení Povodí Moravy.

Povodí Moravy na výstavě poskytovalo informace široké veřejnosti i odborným společnostem. V doprovodném programu se projednávala témata např. o hospodaření s pitnou a dešťovou vodou, problematika povodní a sucha, ochrana vodních zdrojů, kvalita vypouštěných odpadních vod či nová legislativa.

Výstava je přínosná pro starosty měst a obcí, provozovatele vodovodů a kanalizací, stavební firmy, projektanty či investory a všechny, které problematika vodohospodářství zajímá. Koná se jednou za dva roky a pořadatelem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

22:45 Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

Dne 16. června 2022 se v Drážďanech uskutečnilo zakončení projektu přeshraniční spolupráce Státní ze…