Povodí Odry: Seminář „Opatření proti povodním a velké opravy a rekonstrukce vodních děl“

22. 2. 2015 19:34

Ve čtvrtek 5. února 2015 proběhl v zasedací místnosti Zastupitelstva Moravskoslezského kraje seminář, věnovaný připravovaným protipovodňovým opatřením a velkým opravám a rekonstrukcím na vodních dílech a vodních tocích v povodí Odry.

Povodí Odry: Seminář „Opatření proti povodním a velké opravy a rekonstrukce vodních děl“
Foto: Povodí Odry
Popisek: Povodí Odry
reklama

Seminář zorganizoval státní podnik Povodí Odry a pozval starosty měst a obcí na jejichž území se představované stavební práce budou odehrávat a také zástupce příslušných stavebních a vodoprávních úřadů. Semináře se zúčastnil kromě generálního ředitele státního podniku Povodí Odry Ing. Jiřího Pagáče také ministr zemědělství ČR Marian Jurečka, jeho náměstek pro úsek vodního hospodářství Aleš Kendík a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, kteří v diskusi zodpověděli dotazy přítomných.

Hlavní náplní semináře bylo seznámit zástupce měst a obcí a příslušných úřadů s připravovanými investičními stavbami ke zvýšení povodňové ochrany včetně „Opatření na horním toku řeky Opavy“ včetně přehrady v Nových Heřminovech a dalších investic, ale také s přípravou velkých oprav a rekonstrukcí stávajících vodních děl tak, aby představitelé samospráv získali informace o současném i budoucím dění v této oblasti na území jejich obcí.

Základní informace poskytli pracovníci Povodí Odry formou prezentace jednotlivých staveb, jejichž investorem je státní podnik Povodí Odry. Program semináře i úplná představená prezentace je k dispozici na webových stránkách státního podniku Povodí Odry www.pod.cz v oddíle „Pro média“ pod únorovým datem roku 2015.

Podle hojné účasti pozvaných a jejich souhlasných reakcí i četných dotazů lze soudit, že seminář se setkal s příznivým ohlasem a splnil svůj informační účel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…