Povodí Odry zahájilo na Ostravici úpravu mezihrází

30.11.2014 13:30 | Zprávy

Státní podnik Povodí Odry v těchto dnech zahájil stavební akci nazvanou „Ostravice, Frýdek-Místek – Staré Město, km 22,900–25,300 – údržba mezihrází“.

Povodí Odry zahájilo na Ostravici úpravu mezihrází
Foto: Povodí Odry
Popisek: Povodí Odry

Práce realizuje firma Lesostavby Frýdek-Místek a. s., která zvítězila ve výběrovém řízení. Revitalizace se přitom týká pravého a levého břehu řeky Ostravice od zaústění odlehčovacího ramene z řeky Olešné po soutok Ostravice s Morávkou a dále pravého břehu řeky Morávky až po silniční most ve Starém Městě.

„Celé zájmové území je v režimu ochrany životního prostředí Natura 2000, proto byl projekt připravován ve spolupráci se zástupci Agentury ochrany přírody. V rámci projektových prací bylo provedeno zaměření nánosů na bermách, což znamená v území od břehové hrany koryta po paty hrází, a také ve vlastním korytě toku,“ vysvětluje Ivana Musálková ze závodu 2 Frýdek-Místek státního podniku Povodí Odry s tím, že byla současně provedena i inventarizace zeleně, která mimo jiné řešila zdravotní stav dřevin a jejich bezpečnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČČK: Revoluční trénink první pomoci míří do škol

7:23 ČČK: Revoluční trénink první pomoci míří do škol

Český červený kříž proškolí během jednoho roku téměř 100 tisíc studentů ve všech krajích pomocí inov…