Povodí Ohře: Zvyšování bezpečnosti přivaděče

27.12.2015 10:25 | Zprávy

Podkrušnohorský přivaděč vody, který svádí vody od Jirkova až do vodní nádrže Újezd, byl vybaven tlumicími prvky, vývary, s pevnými přepážkami. Právě přepážky byly pro osoby či zvířata do přivaděče spadlé velmi nebezpečné již při nižších průtocích. Jako jedno z doporučení zpracované studie zvýšení bezpečnosti na přivaděči byly tyto přepážky odstraněny. Jedná se tak vedle informační kampaně a instalace záchranných prvků v korytě přivaděče o další, a to významný, posun ke zvýšení bezpečnosti osob a zvířat, kteří nechtěně do předmětného vodního toku spadli.

Povodí Ohře: Zvyšování bezpečnosti přivaděče
Foto: Povodí Ohře
Popisek: Povodí Ohře.

„Přepážky v tlumicích objektech neumožňovaly proplout se zachováním života přes tři uklidňovací objekty. V některých vznikal tento problém při povodních, v některých ale již při nízkých průtocích,“ říká Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Prezident

Co přesně myslíte tím, že Pavel nesmí být znovu prezident za žádnou cenu? Co jako chcete udělat, aby jím znovu nebyl? A hodláte kandidovat sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy dosáhly na svůj nejlepší rating. Známka Baa1 znamená stabilní výhled pro investice do vlaků

19:15 České dráhy dosáhly na svůj nejlepší rating. Známka Baa1 znamená stabilní výhled pro investice do vlaků

Národní železniční dopravce získal lepší hodnocení od mezinárodní ratingové agentury Moody’s Ratings…