Povodí Ohře informuje o omezení odběrů vody

16.08.2015 17:44

Letošní průběh sucha je s ohledem na hodnocení hydro-ekologického stavu vodních toků setrvalý s mírně se zhoršujícím trendem. Tento stav je držen nadále se prohlubujícím srážkovým deficitem za doprovodu výrazně teplého počasí. V následujícím výhledu předpovědí nepředpokládáme změnu ve vývoji hydrologického sucha.

Povodí Ohře informuje o omezení odběrů vody
Foto: Povodí Ohře
Popisek: Povodí Ohře.
reklama

Povodí Ohře, státní podnik v rámci svých povinností mimo jiné průběžně sleduje průtoky ve vodních tocích. Vody ve vodním toku musí mimo jiné dostatečně ředit vyčištěné odpadní vody vypouštěné do vodních toků z čistíren odpadních vod, dotují také podzemní vody a zajišťují prostředí pro život vodních a na vodu vázaných organismů. Pokud průtoky poklesnou tak, že by vodní tok neplnil výše uvedené funkce a zároveň není reálný předpoklad výskytu srážek, které by mohly průtok v něm dlouhodoběji zvýšit, podává Povodí Ohře, státní podnik podněty vodoprávním úřadům s doporučením k vydání zákazů odběrů vody z takovýchto vodních toků a zákazů obecného nakládání s povrchovými vodami. V podnětech ze zákazu vyjímáme pouze odběry pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou.

Vodoprávní úřady naše podněty vyhodnocují a následně vydávají či nevydávají zákazy odběrů povrchových vod a zákazy obecného nakládání s povrchovými vodami. Přehled vodních toků a jejich úseků, kde Povodí Ohře, státní podnik vydal podněty vodoprávním úřadům s doporučením zákazu odběrů, včetně informace o vydání zákazu vodoprávním úřadem, naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka

18:04 MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka

Na zasedání dne 15. ledna 2021 dozorčí rada Pražské plynárenské, a.s., odvolala Ing. Pavla Janečka z…