Povodí Vltavy: Zastavení provozu lodního výtahu

25.08.2017 8:02 | Zprávy

Státní plavební správa oznámila, že vzhledem k nepříznivým hydrologickým podmínkám, kdy hodnota přítoku do nádrže vodního díla Orlík dlouhodobě nedosahuje hodnot minimálního požadovaného odtoku, došlo k poklesu hladiny v této nádrži pod kótu 345,60 m n. m.

Povodí Vltavy: Zastavení provozu lodního výtahu
Foto: Povodí Vltavy
Popisek: Povodí Vltavy

Při poklesu hladiny pod tuto úroveň již nelze z bezpečnostních a provozních důvodů přepravovat plavidla lodním výtahem na hrázi vodního díla Orlík a jeho provoz byl proto do odvolání zastaven.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

13:28 NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

Slavnostní otevření nové expozice Sokolnictví, koncerty lovecké hudby, mezinárodní mistrovství ve vá…