Pozor na hračku – sadu hudebních nástrojů MY NEW BAND!

11.12.2014 8:41 odp.

Česká obchodní inspekce upozorňuje spotřebitele na nebezpečnou hračku, kterou zachytili západočeští inspektoři a mohla by se objevit i na předvánočním trhu.

Pozor na hračku – sadu hudebních nástrojů MY NEW BAND!
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Sada plastových hudebních nástrojů přitahuje zájem dětí nejen svými pestrými barvami, ale také vydávaným tónům. Ze sady nástrojů představuje pro malé muzikanty riziko zejména flétna, a to díky náustku, který se dá lehce sejmout a snadno se vejde do zkušebního válce pro malé části. To znamená, že při hře – vložení flétny do úst, hrozí dítěti nebezpečí vdechnutí této části a následně udušení. Proto ČOI prodej této hračky zakázala a distributor stáhl předmětný výrobek z trhu. Přes tato opatření nelze vyloučit, že tato sada hudebních nástrojů může být stále v nabídce některých prodejců. Jedná se o hračku:

Hudební set My New Band - značky JB JIE BAOBAO
EAN: 8713149711189
Item: No. 4971118
Výrobce: Čína

Příčiny nebezpečnosti

Při posouzení bezpečnosti bylo zjištěno, že odnímatelný náustek plastové flétny se vejde celý do válce pro malé části. To znamená, že při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku může nastat situace, při níž dojde ke zranění dítěte (spolknutí nebo vdechnutí odnímatelného náustku a tím pádem k zablokování dýchacích cest, případně poranění vnitřních orgánů).

Přijatá opatření

Česká obchodní inspekce prodej sady hudebních nástrojů s nebezpečnou flétnou zakázala a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhl předmětný výrobek z trhu.

Dokumentace k hudebnímu setu MY NEW BAND byla předána kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu k nahlášení do systému RAPEX.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

16:55 Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

Na základě druhého letošního odhadu sklizně k 15. červenci se očekává úroda základních obilovin 7 40…