Pozvánka na akci Živá knihovna

17. 7. 2012 11:55

Jménem Martina Půty, starosty Hrádku nad Nisou a kandidáta na hejtmana, Vás srdečně zveme na akci ,,Živá knihovna“, která se uskuteční v neděli 22. 7. 2012 od 14:00 hodin u jezera Kristýna, kousek od stejnojmenného penzionu. Smyslem této akce je nabourat stereotypy, které často máme vůči jiným kulturám v našem okolí. Zástupci vybraných národností, a samozřejmě i pan Půta, budou od 14:00 do 18:00 hodin vystupovat jako „Živé knihy“, které si návštěvník může zapůjčit, popovídat si s nimi a přečíst si tak jejich příběh. Za půjčení „Živé knihy“ se nic neplatí.

Pozvánka na akci Živá knihovna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Knihovna, ilustrační foto
reklama

V neděli 22. 7. 2012 bude „Živá knihovna“ otevřena pro širokou veřejnost nejen z České republiky, ale i z Polska a Německa. K dispozici budou rovněž překladatelé, kterým říkáme „Slovník“. Kdokoli si tedy nebude jistý komunikací v cizím jazyce, může využít pomoci „Slovníku“ a popovídat si, o čem si bude přát, s lidmi z 11ti zemí Evropy.

Pro čtenáře bude připraven přehledný katalog všech dostupných „Živých knih“, z něhož si může každý zájemce vybrat knihu, která ho zaujme, nebo která ho bude provokovat svým obsahem. Celou „Živou knihovnou“ bude čtenáře provázet osoba ,,Knihovníka“, která mu vysvětlí principy této metody a zodpoví případné dotazy.

 Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.losonline.eu nebo můžete kontaktovat hlavního koordinátora akce Antonína Ferdana na jeho emailu antonin.ferdan@losonline.eu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

19:27 ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

V pondělí 18. 5. 2020 spustila Česká správa sociálního zabezpečení na svém webu kontaktní formulář,…