Pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a v Plzni mají nové ředitele

04.07.2017 13:29

Generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková jmenovala na základě výsledků vnitřního výběrového řízení nové ředitele územních odborných pracovišť. Do funkce ředitele NPÚ, ÚOP v Telči nastoupil k 1. červenci Pavel Macků, k témuž datu byl ředitelem NPÚ, ÚOP v Plzni jmenován Petr Sokol.

Pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a v Plzni mají nové ředitele
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Dosavadní ředitelka telčského pracoviště Martina Indrová přechází na generální ředitelství NPÚ, kde bude řídit odbor edukace a dalšího vzdělávání. Petr Sokol nastupuje do funkce po rezignaci dosavadního ředitele plzeňského pracoviště Jana Kaigla.

Pavel Macků vystudoval bakalářský studijní program středověká archeologie a navazující magisterský program archeologie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Poté pracoval ve Státním okresním archivu Jindřichův Hradec a od roku 2010 působí na územním odborném pracovišti NPÚ v Telči (nejprve jako archeolog a následně jako vedoucí oddělení specialistů). Odborně se zaměřuje na hmotnou kulturu vrcholně středověké každodennosti, militaria a experimentální archeologii. Aktivně se podílí na edukační, publikační a přednáškové činnosti Národního památkového ústavu.

Petr Sokol je absolventem oborů historie a archeologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a průvodcovství v cestovním ruchu v Obchodně vzdělávacím institutu v Brně. V Národním památkovém ústavu působí od roku 2001, kde se jako archeolog podílel do roku 2004 zejména na obnovené identifikaci archeologických nemovitých kulturních památek a na výzkumech památkových objektů ve správě i mimo správu NPÚ. Pracoval též v oddělení evidence a jako památkář – garant. Od roku 2011 byl vedoucím oddělení archeologie a současně zajišťoval památkovou péči o středověkou torzální architekturu, převážně hradní zříceniny. Dlouhodobě se podílí na vědeckovýzkumné, publikační a přednáškové činnosti, je autorem či spoluautorem 80 odborných nebo popularizačních článků, studií a monografií. K jeho odborné specializaci patří evidence, ochrana a prezentace archeologických památek, památková péče o hradní zříceniny a torzální středověkou architekturu, právní archeologie a prezentace a popularizace historie a archeologie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

22:45 MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

Mezioborová skupina MeSES vydává soubor doporučení k příjezdům ze zahraničí a návratům z dovolených.…