Pražská muzejní noc v ČNB

03.06.2019 11:59

V sobotu 8. 6. se Česká národní banka již potřetí stane součástí Pražské muzejní noci. Veřejnosti zpřístupní svou expozici Lidé a peníze.

Pražská muzejní noc v ČNB
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Návštěvníci akce se budou moci mimo jiné seznámit s historií vývoje peněz. V roce 2019 si Česká republika totiž připomíná 100 let od vzniku československé koruny jako samostatné měnové jednotky. K tomuto významnému výroční nechala ČNB vyrobit vysokohmotnostní zlatou minci o nominální hodnotě 100 000 000 Kč. Mince je v současné době vystavena ve stálé expozici, kde si ji široká veřejnost může prohlédnout právě při příležitosti Pražské muzejní noci. Pro tuto příležitost se v expozici uskuteční také mimořádná výstava, která připomene všechny významné události spojené s výročím 100 let naší měny. Akce je určena také pro malé návštěvníky, pro které budou připraveny hry vztahující se k tématu naší měny a pracovní listy ve třech stupních náročnosti. ČNB v rámci oslav naší měny připravila také řadu akcí, které završí Dnem otevřených dveří 21. září.

ČNB v rámci Pražské muzejní noci můžete navštívit mezi 19.00 a 1.00. Pokud mezi zájemci o prohlídku budou osoby s kočárky nebo osoby s omezenou schopností pohybu, prosíme předem o upozornění na e-mail expozice@cnb.cz nebo telefonicky na čísle 224 412 626.

Muzejní noc koná v rámci festivalu muzejních nocí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace cestovních kanceláří: Místo letenky problémy? Při nákupu buďte obezřetní

16:05 Asociace cestovních kanceláří: Místo letenky problémy? Při nákupu buďte obezřetní

V dnešní době je pestrá nabídka možností, kam vycestovat a stejně tak bohatá je i nabídka těch, kdo …