Pražská strojírna: Vjezd tramvají do areálu vozovny Střešovice bude od příštího roku jednodušší

04.03.2024 7:23 | Tisková zpráva

Pražská strojírna podepsala smlouvu s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a.s. o dodání 16 moderních výhybek a návazných kolejových oblouků pro rekonstrukci vozovny Střešovice. Výroba začne ve 3. čtvrtletí letošního roku, samotná rekonstrukce je plánována na první čtvrtletí roku 2025. Výsledkem bude jednodušší provoz mezi vozovnou a dopravně vytíženou Patočkovou ulicí.

Pražská strojírna: Vjezd tramvají do areálu vozovny Střešovice bude od příštího roku jednodušší
Foto: pstroj.cz
Popisek: Pražská strojírna - logo

Na začátku roku 2025 projde dvůr vozovny Střešovice i odbočení z hlavní trati v Patočkově ulici kompletní rekonstrukcí. Vznikne při ní i nová odbočka ve směru z centra. Výsledkem bude hladší provoz mezi vozovnou a hlavní tratí a odpadne složitá manipulace s vozy.

Anketa

Která vládnoucí strana zatím nejvíce prospěla České republice?

2%
3%
0%
92%
0%
0%
3%
hlasovalo: 48751 lidí

„Stávající provoz mezi hlavní tratí a vozovnou Střešovice je dopravně komplikovaný. Při zatahování na většinu kolejí musí tramvaje vjet do vozovny spodními vraty, vyjet z ní prostředními vraty na Patočkovu ulici, a pak couvat do středních nebo horních vrat na příslušnou kolej. Komplikuje to tramvajový i silniční provoz v přilehlém jízdním pásu,“ vysvětluje Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Pražská strojírna dodá pro plánovanou rekonstrukci všech 16 výhybek a návazné kolejové oblouky. Jejich výroba proběhne ve 3. a 4. čtvrtletí letošního roku.

„Nově zabudované kolejové výměny rádiusů R20m, R50m a R100m budou vybaveny moderními výhybkovými systémy, které zajistí tišší provoz i delší životnost. Novinkou bude i vytápění výměn v zimním období,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Vozovna Střešovice byla postavena v roce 1909 a od roku 1993 slouží jako Muzeum městské hromadné dopravy v Praze. Nachází se zde rozsáhlá sbírka historických vozidel hromadné dopravy i další muzejní exponáty. Střešovická vozovna však není jen muzeem. Vyjíždějí odsud i některé provozní soupravy historických tramvají, v letní sezóně například okružní linka 41, případně i vozy, objednané soukromými zájemci.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

22:04 Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší…