Pražský dopravní podnik: Rekonstrukce tramvajové trati omezí dopravu

18. 11. 2015 21:17

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) 19. listopadu dokončí první etapu rekonstrukce tramvajové trati ve Vršovické ulici. Součástí plánované modernizace tramvajové trati ve Vršovické ulici je návazná rekonstrukce úseku mezi křižovatkami s ul. Minskou a Moskevskou, a to do 8. 12. 2015 (cca 0:30 hod.). Na svoji trasu se tedy vrací linky č. 7, 24 a 55, avšak v úseku Bohemians – Koh-i-noor budou odkloněny přes zastávku Čechovo náměstí.

Pražský dopravní podnik: Rekonstrukce tramvajové trati omezí dopravu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

V souvislosti s  přetížením zastávky Čechovo náměstí a zvýšeným tramvajovým provozem dojde k dočasné změně v provozu autobusových linek č. 124 a č. 139. Linky budou pouze ve směru Dvorce, resp. Komořany mezi zastávkami Kodaňská – Bohemians, odkloněny. Dočasně zrušena bude autobusová zastávka Čechovo náměstí, naopak zřízeny budou zastávky Kavkazská (v ulici Kodaňské, v pravidelné zastávce linky č. 101 směr Nádraží Hostivař) a Koh-i-noor (v ulici Vršovické, na úrovni zastávky tramvaje, cca 50 m před křižovatkou s ul. Moskevskou).

Novinkou bude, že autobusové linky č. 124 a 139 budou nově trvale jezdit přes tramvajovou zastávku Bohemians (v obou směrech), čímž bude možno pohodlně přestoupit mezi tramvajemi a autobusy v tomto místě. Dosud byl přestup mezi tramvajemi a autobusy v této lokalitě velmi obtížný.

Poslední etapa rekonstrukce tramvajové trati Bělehradská

Od 19. listopadu 2015 (cca 0:30 hod.) do 28. listopadu 2015 (cca 0:30 hod.) bude pokračovat obousměrné přerušení provozu tramvají v úseku Bruselská – Otakarova  v souvislosti s  rekonstrukcí tramvajové tratě, rekonstrukcí inženýrských sítí, vozovek a chodníků v Bělehradské ulici.

Provoz linek č. 11 a 56 se oproti současnosti nemění, linka č. 13 je i nadále zrušena. Náhradní autobusová doprava X11 se zkracuje do trasy I. P. Pavlova – Otakarova. Zřizuje se polookružní denní tramvajová linka č. 31 v trase SPOŘILOV – Náměstí Bratří Synků (v ulici Na Zámecké) – Otakarova (ve směru do centra, zde je možný přestup do linek č. 7, 24 a X11) – Náměstí Bratří Synků – SPOŘILOV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…