Pražský filharmonický sbor poprvé v Rusku

08.02.2018 19:47

Na své historicky první turné do Ruska se vydá Pražský filharmonický sbor (PFS) se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem. Naposledy zde vystoupil s Českou filharmonií pod vedením Václava Neumanna již téměř před 30 lety, kdy v rámci Dnů československé kultury uvedl Janáčkovu Glagolskou mši a kantátu Česká píseň Bedřicha Smetany.

Pražský filharmonický sbor poprvé v Rusku
Foto: Pražský filharmonický sbor (PFS)
Popisek: Pražský filharmonický sbor (PFS)

Pražský filharmonický sbor se během turné představí se v nejprestižnějších koncertních sálech Petrohradu a Moskvy a uvede zde výhradně české skladatele: Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Na dvou vokálně-symfonických koncertech bude spolupracovat se slavnými ruskými orchestry a dirigenty.

10. února 2018 provede ve Velkém sále Petrohradské filharmonie Glagolskou mši Leoše Janáčka, a to spolu s Petrohradskou filharmonií pod taktovkou Nikolaje Alexejeva. Sólisty budou: Mlada Khudoley (soprán), Julia Matochkina (mezzosoprán),  Boris Stepanov (tenor), Vladimir Felyauer (bass).

O dva dny později vystoupí PFS na samostatném a cappellovém koncertě v jednom z nejslavnějších operních domů, v koncertním sále Mariinského divadla.  Pod taktovkou Lukáše Vasilka provede kantáty Bohuslava Martinů: Legenda z dýmu bramborové nati, Otvírání studánek, Romance z pampelišek, Mikeš z hor. V sólových partech se představí: Pavla Vykopalová (soprán), Jana Hrochová (alt), Martin Slavík (tenor) a Jiří Brückler (baryton).

Na posledním koncertě bude PFS spolupracovat s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského v Moskvě pod taktovkou Vladimira Fedosejeva a ve Velkém sále Moskevské konzervatoře P. I. Čajkovského v Moskvě 15. února provede oratorium Antonína Dvořáka Stabat mater, op. 58.  Sólisty budou: Anna Pegová (soprán), Irina Reynard(mezzosoprán), Igor Morozov (tenor), Dmitrij Skorikov (bass).

Turné se koná s podporou Ministerstva kultury ČR a Českého centra v Moskvě. Pražský filharmonický sbor tyto koncerty zařazuje jako svůj příspěvek k jubilejním oslavám 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. 

Přehled koncertů najdete zde.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

21:23 Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

Důkladně ukrytý kontraband cigaret odhalili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina v chladícím d…