Pražský filharmonický sbor poprvé v Rusku

08.02.2018 19:47

Na své historicky první turné do Ruska se vydá Pražský filharmonický sbor (PFS) se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem. Naposledy zde vystoupil s Českou filharmonií pod vedením Václava Neumanna již téměř před 30 lety, kdy v rámci Dnů československé kultury uvedl Janáčkovu Glagolskou mši a kantátu Česká píseň Bedřicha Smetany.

Pražský filharmonický sbor poprvé v Rusku
Foto: Pražský filharmonický sbor (PFS)
Popisek: Pražský filharmonický sbor (PFS)

Pražský filharmonický sbor se během turné představí se v nejprestižnějších koncertních sálech Petrohradu a Moskvy a uvede zde výhradně české skladatele: Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Na dvou vokálně-symfonických koncertech bude spolupracovat se slavnými ruskými orchestry a dirigenty.

10. února 2018 provede ve Velkém sále Petrohradské filharmonie Glagolskou mši Leoše Janáčka, a to spolu s Petrohradskou filharmonií pod taktovkou Nikolaje Alexejeva. Sólisty budou: Mlada Khudoley (soprán), Julia Matochkina (mezzosoprán),  Boris Stepanov (tenor), Vladimir Felyauer (bass).

O dva dny později vystoupí PFS na samostatném a cappellovém koncertě v jednom z nejslavnějších operních domů, v koncertním sále Mariinského divadla.  Pod taktovkou Lukáše Vasilka provede kantáty Bohuslava Martinů: Legenda z dýmu bramborové nati, Otvírání studánek, Romance z pampelišek, Mikeš z hor. V sólových partech se představí: Pavla Vykopalová (soprán), Jana Hrochová (alt), Martin Slavík (tenor) a Jiří Brückler (baryton).

Na posledním koncertě bude PFS spolupracovat s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského v Moskvě pod taktovkou Vladimira Fedosejeva a ve Velkém sále Moskevské konzervatoře P. I. Čajkovského v Moskvě 15. února provede oratorium Antonína Dvořáka Stabat mater, op. 58.  Sólisty budou: Anna Pegová (soprán), Irina Reynard(mezzosoprán), Igor Morozov (tenor), Dmitrij Skorikov (bass).

Turné se koná s podporou Ministerstva kultury ČR a Českého centra v Moskvě. Pražský filharmonický sbor tyto koncerty zařazuje jako svůj příspěvek k jubilejním oslavám 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. 

Přehled koncertů najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holding CZECHOSLOVAK GROUP podporuje tradiční české kulturní akce

12:07 Holding CZECHOSLOVAK GROUP podporuje tradiční české kulturní akce

Skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) dlouhodobě podporuje české kulturní a společenské akce, mezi které …