Přední odborníci zabývající se památkami zahradního umění se v září sejdou v Praze a v Kroměříži

24.04.2017 11:36

Po dvaceti letech se do České republiky vrací mezinárodní konference ICOMOS/IFLA. Proběhne od 21. do 24. září v unikátním prostředí památek UNESCO v Praze a v Kroměříži a stejně jako v roce 1977, kdy se obdobné setkání uskutečnilo poprvé, budou hlavními tématy obnova, péče a prezentace historických zahrad.

Přední odborníci zabývající se památkami zahradního umění se v září sejdou v Praze a v Kroměříži
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Účastníci konference, zahradní a krajinářští architekti i ostatní odborníci zabývající se historií zahrad a parků, budou v průběhu jednání sdílet osvědčené postupy při péči o zahrady i při prezentaci obnovených památek zahradního umění. Diskutovat budou rovněž o nejnovějších poznatcích o zahradní archeologii, historických dokumentech a dalších zdrojích poznání.

V sekci věnující se následné péči a stabilitě zahrad po obnově vystoupí významný britský odborník na historické zahrady a parky David Jacques, zahradnímu managementu se bude věnovat Monica Luengo ze Španělska, která se specializuje na obnovu kulturní krajiny a historických zahrad včetně následné péče o ně, Jochen Martz z Německa bude hlavním přednášejícím v sekci zaměřené na výzkum i jeho aplikaci a v části věnované okrasným zahradám přednese příspěvek Ina Truxová z Národního památkového ústavu. Moravská část konference bude zaměřena na interpretaci a prezentaci zahrad a hlavními přednášejícími budou belgický expert Herman van der Bossche a Emanuela Borio z Itálie.

Účastníci konference se budou moci seznámit se zahradními památkami v Čechách a na Moravě, například s některými pražskými palácovými zahradami či Květnou zahradou v Kroměříži.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice získaly díky dotacím IROP vybavení za téměř 250 milionů korun

17:56 Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice získaly díky dotacím IROP vybavení za téměř 250 milionů korun

Desítky moderních operačních i diagnostických přístrojů, rehabilitačních pomůcek i vybavení nemocnič…