Předseda Senátu navštívil světovou výstavu EXPO v Kazachstánu

23.07.2017 21:28

Předseda Senátu Milan Štěch přijel na třídenní návštěvu Astany, hlavního města Kazachstánu. Tam už druhým měsícem probíhá světová výstava EXPO, kde slaví mimořádné úspěchy český pavilon. Právě účast na Národním dni ČR byla cílem návštěvy Milana Štěcha, který do Kazachstánu přijel s doprovodem z řad českých podnikatelů.

Předseda Senátu navštívil světovou výstavu EXPO v Kazachstánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Předseda Senátu v Kazachstánu jednal se svým protějškem Kassymem-Žomartem Tokajevem, předsedou kazašského Senátu. S ním také navštívil pavilon Kazachstánu a České republiky - ten se už více než měsíc těší velké oblibě návštěvníků světové výstavy. Tématem letošní výstavy jsou energie budoucnosti.

„Jsem rád, že jsem mohl spolu s podnikateli přijet na výstavu EXPO a podpořit tak obraz českého průmyslu na světovém poli. Česká republika je vyspělou průmyslovou zemí, v energetice máme dlouholetou tradici. Velmi mě těší, že návštěvníci oceňují českou prezentaci tady v Astaně, která mimo jiné představuje špičkové technologie, které české firmy nabízejí,“ řekl Štěch při Národním dnu ČR v Astaně. Kazachstán označil za hlavního partnera Česka ve Střední Asii.

Kromě jednání se svým kazašským protějškem navštívil Milan Štěch také muzeum ženského gulagu v Malinovce, kde položil květiny u památníků jeho obětí, dále se setkal s kazachstánskými absolventy českých vysokých škol a se skupinou českých podnikatelů na EXPO. Prohlédl si také mimo jiné pavilony Slovenska, Jižní Koreje a Japonska, kde se setkal s prefektem města Ósaka, které kandiduje na uspořádání světové výstavy v roce 2025. Pavilon ČR patří k jedněm z nejúspěšnějších na letošní výstavě, navštívilo jej více než 100 tisíc lidí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ochrana před hlukem ze skateparků a podobných hřišť nemá jasná pravidla

10:06 Veřejný ochránce práv: Ochrana před hlukem ze skateparků a podobných hřišť nemá jasná pravidla

Při prověřování stížností lidí, žijících v sousedství hřišť, určených například pro jízdu na skatebo…