Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský obdržel Cenu Františka Palackého

10.06.2016 15:48

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ve středu 8. června 2016 převzal z rukou rektora Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslava Millera Cenu Františka Palackého. Slavnostní akt se odehrál v Kapli Božího Těla v Uměleckém centru UP.

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský obdržel Cenu Františka Palackého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Ústavního soudu

Vědecká rada Právnické fakulty UP ve svém návrhu na ocenění zdůraznila především jeho podíl na přednáškové činnosti pro studenty magisterského a doktorského studia i jeho pravidelné vystupování na přednáškách a konferencích.

Pavel Rychetský s olomouckou právnickou fakultou spolupracuje již od jejího založení. Ve svém proslovu na ceremoniálu uvedl, že ocenění pro něj představuje významnou poctu a promluvil nejen o původu a smyslu ústavního soudnictví, ale také o potřebě komunikace a dialogu soudních orgánů na mezinárodní úrovni.

 Cena Františka Palackého byla zřízena 14. června 1998, u příležitosti dvoustého výročí narození této osobnosti. Uděluje se zpravidla jednou za dva roky jako ocenění vynikajících výsledků tvůrčí činnosti na poli vědy nebo kultury, které přispívají k prestiži České republiky a Univerzity Palackého v Olomouci.

Mezi doposud oceněné patří například amerikanista a emeritní rektor Josef Jařab, kardinál Tomáš Josef Špidlík či historik Josef Polišenský. Pavel Rychetský se stal desátým laureátem této ceny. Cena je spojena s finančním ohodnocením 50 tisíc korun, jehož se letošní laureát vzdal ve prospěch Univerzity Palackého.

Foto: Vojtěch Duda/UP Olomouc

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…