Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček se v Plzni zúčastnili konference Bezpečné Česko

21. 3. 2019 8:23

Na pozvání rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček ve středu 20. března 2019 zúčastnili konference Bezpečné Česko v Měšťanské besedě v Plzni.

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček se v Plzni zúčastnili konference Bezpečné Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se spolu s 1. místopředsedou vlády a ministrem obrany Janem Hamáčkem zúčastnili konference Bezpečné Česko, která se uskuteční v rámci diskusní platformy Univerzity Karlovy Česko! A jak dál?. Diskusi předcházely projevy řečníků. Úvodní slovo patřilo rektorovi Univerzity Karlovy Tomáši Zimovi, svůj projev pronesl i premiér Babiš a ministr vnitra Hamáček.

„Minulý týden jsme se dozvěděli o hrozném teroristickém činu na Novém Zélandu, kde bylo zabito 50 lidí. A to nikdo nepředpokládal, protože právě Nový Zéland byl v žebříčcích na vrcholu, jako klidná země. Dnes už si nejsme jisti ani touto zemí. Samozřejmě, nikdy nemůžeme vyloučit individuální čin nějakého pomatence. Ale je vidět, jaké to má strašné následky. Současně si myslím, že nikdo bohužel neodkáže takovému činu předejít. Mělo by to být pro nás varování, že tomu musíme věnovat pozornost. A já si myslím, že věnujeme. Já si myslím, že s nástupem nové vlády, například spolupráce našich rozvědek, našich služeb se podstatně zlepšila. Společně spolupracujeme i s rozvědkami v zahraničí. Je to důležité,“ řekl premiér Babiš v projevu.

Cílem projektu Česko! A jak dál? je definování zásadních celospolečenských problémů České republiky. Univerzita Karlova chce zapojit do projektu své vědce a odborníky, stejně tak osobnosti z řad odborné veřejnosti se záměrem otevření veřejných diskusí na jednotlivá témata napříč jednotlivými regiony ČR.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Středočeský železniční den v Kralupech nad Vltavou

8:17 České dráhy: Středočeský železniční den v Kralupech nad Vltavou

V sobotu 27. dubna se můžou fanoušci železnice těšit na Středočeský železniční den v Kralupech nad V…