Předseda vlády jednal s prezidentkou Korejské republiky o prohloubení vzájemné spolupráce

26.02.2015 16:16

Ve čtvrtek 26. února 2015 se předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr dopravy Dan Ťok setkali v rámci pracovní cesty vládní delegace do Korejské republiky s prezidentkou Korejské republiky Pak Kun-hje. Na společném jednání diskutovali o rozvoji česko-korejské spolupráce a následně byla podepsána významná memoranda o prohloubení spolupráce obou zemí v řadě oblastí.

Předseda vlády jednal s prezidentkou Korejské republiky o prohloubení vzájemné spolupráce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

S prezidentkou Pak Kun-hje premiér Sobotka jednal o rozvoji vztahů v oblasti dopravy, dopravní infrastruktury, obrany, obranného průmyslu, vědy výzkumu a inovací. Hovořili také o posílení spolupráce vysokých škol a o rozšíření vzájemných vztahů v oblasti kultury.

Deklarace o strategickém partnerství mezi ČR a Korejskou republikou

Výsledkem jednání premiéra Sobotky a prezidentky Pak Kun-hje je vyhlášení Společné deklarace o uzavření strategického partnerství mezi ČR a Korejskou republikou, ve které obě země vyjádřily zájem spolupráci dále prohlubovat, upevňovat vztahy mezi zeměmi a povýšit je na úroveň strategického partnerství. Dokument také označuje konkrétní oblasti, ve kterých by země mohly spolupracovat.

Znění společné deklarace mezi Českou republikou a Korejskou republikou najdete zde.

Rozšíření spolupráce i v oblasti dopravy, zahraničí a obrany

Dále bylo podepsáno memorandum o porozumění mezi ministerstvy zahraničí o pravidelných politických konzultacích, Memorandum o porozumění o spolupráci v železniční dopravě mezi Ministerstvem dopravy ČR a Ministerstvem půdy, infrastruktury a dopravy Korejské republiky, kterou za ČR podepsal ministr dopravy Dan Ťok a také bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem obrany ČR a Ministerstvem obrany Korejské republiky o spolupráci v oblasti obrany.

Premiér Sobotka označil cestu do Jižní Koreje za jednu z nejvýznamnějších zahraničních návštěv, které v letošním roce plánuje uskutečnit. Navzdory velké vzdálenosti zažívají podle něj česko-korejské vztahy velice dynamický rozvoj, který se projevuje v mnoha oblastech.

„Česko-korejské vztahy prošly v posledních 25 letech velmi dynamickým vývojem a prožívají šťastné období. Korejská republika patří mezi nejvýznamnější partnery České republiky v celém v asijském regionu a společně s paní prezidentkou Pak Kuh-hje jsme se dnes shodli na dalším rozšiřování a prohlubování spolupráce v oblasti investic, dopravy, zahraničí, ale i vědy a výzkumu či vzdělávání,“ uvedl předseda vlády Sobotka.

Významnou roli v prohlubování vztahů podle předsedy české vlády sehrály také investice korejských firem v České republice či kulturní spolupráce, a to především v oblasti vážné hudby, literatury a kinematografie.

Více informací o cestě české delegace najdete na zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…