Předsedové úřadů složili před náměstkem pro státní službu služební slib

19.02.2015 13:50

Náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký ve středu 18. února 2015 přijal delegaci vysokých státních úředníků. Ti na půdě Ministerstva vnitra před náměstkem pro státní službu složili služební slib a splnili tak další z povinností vyplývající ze zákona o státní službě. Zároveň před ministrem vnitra Milanem Chovancem složili slib ředitel Správy základních registrů a ředitelé státních oblastních archivů.

Předsedové úřadů složili před náměstkem pro státní službu služební slib
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Slib složili předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, předseda Úřadu průmyslového vlastnictví Josef Kratochvíl, předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního Karel Večeře. Všichni měli povinnost složit slib do 60 dnů ode dne nabytí účinnosti zákona, tj. do 2. března 2015.

V souladu se zákonem o státní službě se služební slib skládá před služebním orgánem. V případě předsedů je tímto orgánem právě náměstek Josef Postránecký. Důvod, proč museli předsedové úřadů slib složit je jednoduchý – instituce, v jejichž čele stojí, nemají totiž nadřízený služební úřad.

Po přečtení služebního slibu, jehož text je daný zákonem o státní službě, přítomní státní zaměstnanci složili slib bez výhrad prohlášením „Tak slibuji!“. Poté podepsali úřední záznam o složení slibu. Záznam podepsal i náměstek pro státní službu z titulu služebního orgánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo vnitra
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu meziměsíčně klesly

11:42 Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu meziměsíčně klesly

V květnu 2020 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,1 %, dovozní ceny o 1,1 %. Směnné relace dosá…