Předvánoční plavby lodí po Vltavě budou levnější

28.11.2014 12:56

Téměř hodinová okružní plavba, občerstvení v ceně a hlavně únik z předvánočního shonu. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě v adventním čase.

Předvánoční plavby lodí po Vltavě budou levnější
Foto: Pražské Benátky
Popisek: Vodouch na Vltavě.

„Připravili jsme speciálně pro rodiny s dětmi zvýhodněné vstupné. Myslím, že "uklidit" se v předvánočním shonu na klidnou Vltavu přijde rodičům i dětem docela vhod", říká Zdeněk Bergman, ředitel společnosti Pražské Benátky, s.r.o.

Zimní plavby po Vltavě probíhají každý den mezi 10:30 a 17 hodinou.  Pětačtyřiceti minutový okruh na lodi typu Vodouch postavené v duchu tradice konce 19. století je spojen i s drobným občerstvením a samozřejmě historickým výkladem zejména
o památkách spojených s vodou. Lodě vyplouvají z podzemního tunelu staletí, místa, které často neznají ani rodilí Pražané.

„Historických zajímavostí, o kterých se ví jen málo, je výkladu celá řada. Vstupenka na loď navíc platí i do Muzea Karlova mostu, kde je další program jak pro dospělé, tak pro děti!, dodává Zdeněk Bergman, známý také jako převozník pražský.

Aktuálně se v muzeu připravuje speciální výstava betlémů a předmětů s vánoční tématikou. Zvýhodněné rodinné vstupné je možné uplatnit při zakoupení lodního lístku na pokladně Muzea Karlova mostu. Běžná cena plavby v délce 45 minut je 290 Kč, děti do 15 let platí poloviční lístek. V případě zvýhodněného vstupného zaplatíte 680,-Kč.

reklama

autor: Tisková zpráva

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: V lužních lesích na jihu Moravy jsou od prosince tři nové přírodní památky

7:14 Lesy ČR: V lužních lesích na jihu Moravy jsou od prosince tři nové přírodní památky

Nejcennější území lužních lesů a luk na jihu Moravy, spravované Lesy České republiky, jsou od 1. pro…