Přehledná publikace seznamuje nestátní neziskové organizace s možnostmi evropských dotací

18.06.2016 16:33

Potřebujete se zorientovat v evropských dotacích? Jste nezisková organizace? Právě pro vás je určena nová brožura, kterou vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Publikace s názvem Evropské fondy pro nestátní neziskové organizace je rozdělena prakticky podle typových aktivit, na které mohou neziskovky žádat prostředky z evropských zdrojů. Představuje tak ucelený přehled všech evropských programů vhodných pro financování projektů neziskových organizací.

Přehledná publikace seznamuje nestátní neziskové organizace s možnostmi evropských dotací
Foto: mmr.cz
Popisek: Olga Letáčková, právnička a náměstkyně ministra pro místní rozvoj, dříve ředitelka Úseku řízení kohezní politiky

„Po vydání obdobné publikace pro obce jsme se zaměřili na další velkou skupinu žadatelů, a to nestátní neziskové organizace. Věřím, že brožura bude přínosná při základní orientaci mezi jednotlivými programy a pomůže neziskovým organizacím získat potřebné informace pro přípravu jejich projektů,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

 
Vydáním přehledné brožury navazuje ministerstvo na předchozí úspěšné publikace pro zájemce o evropské dotace v programovém období 2014-2020. Abeceda fondů EU kromě obecného přehledu o programech a jejich nastavení v novém období popisuje i deset základních kroků k úspěšné realizaci projektu. Již zmíněná brožura Evropské fondy pro obce: Příležitosti v  období 2014-2020 je nezastupitelný zdroj informací o příležitostech v evropských fondech pro starosty.

Všechny publikace jsou dostupné v regionální síti informačních středisek Eurocentrum, nebo také ke stažení na webových stránkách www.dotaceEU.cz/publikace.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda je připravena podpořit seniorky a seniory v mimořádných situacích

19:38 Úřad vlády: Vláda je připravena podpořit seniorky a seniory v mimořádných situacích

V úterý 27. září 2022 připomněla zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková spo…