Premiér Sobotka jednal s kancléřkou Merkelovou nejen o hospodářské spolupráci obou zemí

04.05.2015 17:31

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v pondělí 4. května 2015 setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Diskutovali spolu například o rozvoji vztahů mezi Českou republikou a Spolkovou zemí Německo na základě nové platformy česko-německého strategického dialogu.

Premiér Sobotka jednal s kancléřkou Merkelovou nejen o hospodářské spolupráci obou zemí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Jednání se uskutečnilo během cesty premiéra Sobotky v Berlíně v sídle Spolkového kancléřství. V rámci nového strategického dialogu budou například jasně definovány prioritní oblasti spolupráce mezi jednotlivými ministerstvy české a německé vlády. Spolupráce by měla vyústit také v pravidelná setkávání předsedů vlád za účasti ministrů zodpovědných za témata dialogu. Dalšími tématy společného setkání byla spolupráce obou zemí v oblasti vědy a výzkumu, energetická unie, aktuální evropské otázky či například zavedení minimální mzdy v Německu či mýtné na německých dálnicích.

Premiér Sobotka s kancléřkou Merkelovou řešil také přípravu na červnové jednání Evropské rady, kde se bude projednávat například bezpečnostní a obranná politika, situace na Ukrajině a vztahy s Ruskem nebo dobudování jednotného digitálního trhu.

Předseda vlády dnešním setkáním s kancléřkou Merkelovou navázal na společné jednání z března minulého roku, kdy měli moznost společně jednat poprvé od vzniku nové české vlády.

Během dnešní návštěvy Německa se premiér setkal s významnými německými investory, navštívil památník Topografie teroru, sešel se se Sigmarem Gabrielem, vicekancléřem a spolkovým ministrem hospodářství a energetiky. Dále dnes předseda vlády vystoupí s přednáškou na Humboldtově univerzitě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas Vltava nabídne čtyři přímé přenosy z festivalu Pražské jaro

21:20 Český rozhlas Vltava nabídne čtyři přímé přenosy z festivalu Pražské jaro

Vybrané koncerty ze 76. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zprostředkuje posluch…