Premiér Sobotka jednal s ministrem zahraničí ČLR o vztahu obou zemí a připravované oficiální návštěvě Číny

14.10.2015 8:43

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 13. října 2015 setkal ve Strakově akademii s ministrem zahraničí Čínské lidové republiky Wang Yi. Hlavními tématy jednání byly rekapitulace bilaterálních vztahů, shrnutí konkrétních projektů česko-čínské spolupráce a připravovaná oficiální cesta předsedy vlády do ČLR.

Premiér Sobotka jednal s ministrem zahraničí ČLR o vztahu obou zemí a připravované oficiální návštěvě Číny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Rozvoj spolupráce a navázání strategického partnerství s Čínou je jednou z priorit české vlády. Mezi nejúspěšnější konkrétní výsledky vzájemné kooperace obou zemí patří zejména otevření přímého leteckého spojení, otevření ambulance tradiční čínské medicíny v Hradci Králové nebo spolupráce v oblasti finančnictví – vstup Bank of China do ČR,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Důležitým bodem úterního jednání byla příprava blížící se listopadové cesty předsedy vlády do Číny, kde se v Pekingu ke společnému jednání setká s nejvyššími představiteli Čínské lidové republiky. Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní konference 16+1 v provincii Jiangsu. Dále navštíví provincie Šanghaj, Peking a Hebei, kam premiéra Sobotku doprovodí početná podnikatelská delegace. Hlavními tématy jednání budou především projekty ekonomické diplomacie a s ministrem zahraničí Wang Yi diskutovaná iniciativa prezidenta ČLR o tzv. „Nové hedvábné stezce“ (One Belt One Road). Účast ČR v projektech této iniciativy představuje jedinečnou příležitost nejen pro české letectví, ale i pro rozvoj cestovního ruchu a pro investory obou zemí.

Dalším tématem dnešního jednání byla také spolupráce v oblasti vzájemného zjednodušování vízových podmínek a rozšíření spolupráce v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu, a smluvní spolupráce v oblasti sociálního zabezpečení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Cvičení Hradba 2021 prověřilo také ochranu rozvoden

9:15 ČEZ: Cvičení Hradba 2021 prověřilo také ochranu rozvoden

Ve dnech 16.–22. září 2021 probíhalo celorepublikové cvičení Aktivní zálohy Armády ČR, nazvané Hradb…