Premiér Sobotka jednal s odboráři o situaci ve zdravotnictví, zvyšování platů i aktivní politice zaměstnanosti

20.04.2016 12:29

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v úterý 19. dubna 2016 v Poslanecké sněmovně s předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem a dalšími zástupci asociace. Diskutovali o růstu platů, aktivní politice zaměstnanosti a tvorbě nových pracovních míst i vládní snaze řešit tíživou situaci v OKD.

Premiér Sobotka jednal s odboráři o situaci ve zdravotnictví, zvyšování platů i aktivní politice zaměstnanosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Premiér potvrdil, že ČSSD bude v koalici prosazovat, aby se od 1. ledna 2017 zvýšily mzdy pro zdravotní sestry, lékaře a učitele o 10 %, pro ostatní zaměstnance veřejného sektoru o 5 %.

Premiér zástupce odborů informoval také o dosavadních výsledcích vlády při snaze řešit tíživou situaci v OKD. Vláda chce volit takový postup, který bude bezpečný pro daňové poplatníky a současně umožní vládě mít co největší vliv na sociální situaci a zaměstnanost v Moravskoslezském kraji.

Důležitým tématem diskuse byly kroky vlády k posílení trhu práce a aktivní politika zaměstnanosti. V současné době je na trhu práce 117 tisíc volných pracovních míst, v některých profesích ale chybějí kvalifikovaní zaměstnanci, především v technických oborech. Vláda chce proto posilovat kapacity ve školství a vazbu vzdělávacího systému na trh práce. Premiér s odbory diskutoval také o koncepční politice vlády a podpoře rodin a o výdajích na bezpečnost. Dalším tématem byla aktuální situace Českých drah a zajištění železniční dopravy v regionech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražský magistrát spustí informační linku pro OSVČ k ošetřovnému

13:00 Pražský magistrát spustí informační linku pro OSVČ k ošetřovnému

Od pondělí 6. dubna bude zprovozněna informační linka odboru živnostenského a občanskosprávního Magi…