Premiér Sobotka jednal v Ústeckém kraji o kompenzaci pro horníky a situaci v autobusové a železniční dopravě

12.07.2016 19:32

V úterý 12. července 2016 navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka v rámci svých pracovních cest Ústecký kraj. Spolu s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou jednal se zástupci města Jirkova o kompenzaci pro horníky v důsledku útlumu těžby uhlí či o využití brownfieldů.

Premiér Sobotka jednal v Ústeckém kraji o kompenzaci pro horníky a situaci v autobusové a železniční dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Ministerstvo průmyslu a obchodu už připravilo návrh nařízení vlády, který přiznává všem horníkům nárok na příspěvek 8 tisíc korun měsíčně a dalším zaměstnancům důlních společností 7 tisíc korun měsíčně v případně propuštění kvůli restrukturalizaci spojené s útlumem těžby. Materiál je v současné době v připomínkovém řízení. Vláda už 11. května 2016 schválila příspěvek pro horníky v dole OKD. Více naleznete zde.

„V rámci zasedání tripartity 25. července projednáme nový návrh, který by příspěvek propuštěným zaměstnancům dolů rozšířil i na horníky v Ústeckém kraji. Předpokládám, že 27. července by pak návrh projednala vláda. Jsem přesvědčen, že příspěvek by měl být poskytnut také horníkům, kteří budou muset opustit svoji práci v důsledku útlumu těžby na dole ČSA,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Následně premiér Bohuslav Sobotka navštívil společnost Knauf Insulation v průmyslové zóně Krupka. S vedením závodu jednal o investičních pobídkách a také si prohlédl závod. Během pracovního oběda s představiteli města Krupka pak diskutoval mimo jiné o přeshraniční spolupráci s Německem.

V Ústí nad Labem se předseda vlády Bohuslav Sobotka setkal se zástupci městské části Neštěmice. Tématy jednání byla aktuální problematika sociálně vyloučených lokalit a situace na úřadech práce. Následně premiér Sobotka jednal se zástupci odborových svazů v autobusové dopravě a se zástupci železničních odborů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

22:22 NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národn…