Premiér Sobotka podpořil rozvoj dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji

22.09.2015 12:16

V pondělí 21. září 2015 navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka v rámci svých pracovních cest do regionů Zlínský kraj. Tématem jeho jednání se zástupci kraje i obcí bylo především rozvoj dopravní infrastruktury, konkrétně výstavba obchvatu Otrokovic (R55), elektrifikace a zkapacitnění železniční trati do Zlína a Vizovic a urychlení výstavby R49.

Premiér Sobotka podpořil rozvoj dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády ujistil představitele Zlínského kraje, že pro vládu je výstavba dopravní infrastruktury v regionu jednou z priorit a Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic dělají maximum pro urychlení přípravy jednotlivých úseků.

Právě obchvat Otrokovic a dostavba významných rychlostních komunikací podle premiéra Sobotky uleví přetíženým obcím a zároveň přispějí k rozvoji podnikatelských aktivit a pomůžou vytvořit nová pracovní místa v regionu. 

Během své pondělní návštěvy premiér Sobotka také otevřel domov seniorů v Luhačovicích, na jehož výstavbu šlo více než 46 milionů korun z fondů Evropské unie. V Baťově vile ve Zlíně pak ocenil vítěze ankety „Pracovník roku v sociálních službách ve Zlínském kraji“ pro rok 2015.

Na závěr své cesty předseda vlády jednal se zástupci společnosti TVD – Technická výroba, a.s. v Rokytnici, která je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. S jejím vedením pak diskutoval mimo jiné o spolupráci firmy se středními a vysokými školami.

reklama

autor: PV

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Co vyřeší zákaz THC?

Podle mě nic. Buď se přesune látka na nelegální trh nebo vznikne nová. Navíc není to tak, že trh s legálními látkami lze aspoň regulovat, což se o těch nelegálních říci nedá? A v čem je třeba THC horší než alkohol? A proč je na tabák zakázána reklama a na alkohol ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …