Premiér Sobotka podpořil rozvoj dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji

22.09.2015 12:16

V pondělí 21. září 2015 navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka v rámci svých pracovních cest do regionů Zlínský kraj. Tématem jeho jednání se zástupci kraje i obcí bylo především rozvoj dopravní infrastruktury, konkrétně výstavba obchvatu Otrokovic (R55), elektrifikace a zkapacitnění železniční trati do Zlína a Vizovic a urychlení výstavby R49.

Premiér Sobotka podpořil rozvoj dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády ujistil představitele Zlínského kraje, že pro vládu je výstavba dopravní infrastruktury v regionu jednou z priorit a Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic dělají maximum pro urychlení přípravy jednotlivých úseků.

Právě obchvat Otrokovic a dostavba významných rychlostních komunikací podle premiéra Sobotky uleví přetíženým obcím a zároveň přispějí k rozvoji podnikatelských aktivit a pomůžou vytvořit nová pracovní místa v regionu. 

Během své pondělní návštěvy premiér Sobotka také otevřel domov seniorů v Luhačovicích, na jehož výstavbu šlo více než 46 milionů korun z fondů Evropské unie. V Baťově vile ve Zlíně pak ocenil vítěze ankety „Pracovník roku v sociálních službách ve Zlínském kraji“ pro rok 2015.

Na závěr své cesty předseda vlády jednal se zástupci společnosti TVD – Technická výroba, a.s. v Rokytnici, která je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. S jejím vedením pak diskutoval mimo jiné o spolupráci firmy se středními a vysokými školami.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Změny ve výplatě humanitární dávky a příspěvku pro solidární domácnost

10:57 MPSV: Změny ve výplatě humanitární dávky a příspěvku pro solidární domácnost

Změny související s výplatou humanitární dávky dnes schválila vláda v rámci úpravy zákona „lex Ukraj…