Premiér Sobotka se setká s prezidentem Francouzské republiky

30.11.2016 9:07

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 30. listopadu 2016 setká v Kramářově vile ke společnému jednání s prezidentem Francouzské republiky Françoisem Hollandem, který přicestuje do Prahy na pracovní návštěvu na pozvání prezidenta ČR Miloše Zemana.

Premiér Sobotka se setká s prezidentem Francouzské republiky
Foto: pppartners.cz
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil AČR v Ostravě

Tématem jednání, kterého se zúčastní také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, bude aktuální situace v Evropské unii v kontextu brexitu, plány na zlepšení fungování EU a reálné konvergence zemí EU, ochrana vnějších hranic, boj s terorismem a bezpečnostní situace v evropském sousedství. 

Předseda vlády bude s prezidentem Francie hovořit také o vzájemných bilaterálních vztazích, zaměří se na spolupráci mezi Českou republikou a Francií v oblasti hospodářství, obrany, vědy a výzkumu, nebo také kultury, a obecně na pokrok v naplňování Akčního plánu česko-francouzského strategického partnerství na léta 2014-2018, který byl podepsán u příležitosti návštěvy francouzského premiéra Vallse v ČR. 

Premiér Sobotka se s francouzským prezidentem naposledy setkal během své návštěvy Francie letos v březnu. Česko-francouzské vztahy nabývají od roku 2014 na intenzitě poté, co v dubnu téhož roku, tj. krátce po jmenování Manuela Vallse do funkce francouzského premiéra, navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka Francii. Manuel Valls pak přicestoval do České republiky v prosinci 2014.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

22:26 Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata Č…