Premiér Sobotka uctil v New Yorku památku obětí 11. září 2001, mezi nimiž byli i dva Češi

30.09.2015 8:11

Premiér Bohuslav Sobotka v rámci své pracovní cesty do New Yorku uctil položením květin u památníku 9/11 Memorial památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001, mezi nimiž byli i dva Češi.

Premiér Sobotka uctil v New Yorku památku obětí 11. září 2001, mezi nimiž byli i dva Češi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„V rámci své pracovní cesty jsem dnes v New Yorku uctil památku dvou českých obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Událost, která si vyžádala tisíce mrtvých z desítek zemí světa, předznamenala jednu z hlavních hrozeb tohoto století.

Teroristické útoky v New Yorku a Washingtonu, ale také v Londýně, Madridu, Paříži, Kodani a na mnoha dalších místech světa nám ukázaly a ukazují, že bezpečí, svoboda, demokracie, tolerance a úcta k lidským právům a lidské důstojnosti nejsou samozřejmostí a že je potřeba tyto hodnoty společně bránit. Terorismus pohrdající lidskými životy je útokem na hodnoty, které sdílí celý civilizovaný svět. Pouze širokou mezinárodní spoluprací, která bude zahrnovat bezpečnostní oblast, ale také prevenci radikalizace a extremismu, budeme schopni předcházet opakování tragédií, jaká se stala na tomto místě,“ uvedl premiér Sobotka.

Fotogalerii naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/predseda-vlady-sobotka-uctil-pamatku-obeti-z-11--zari-na-ground-zero-v-new-yorku-135218/.

Podrobnosti z pracovní cesty předsedy vlády Bohuslava Sobotky v New Yorku najdete na webu vlády ČR http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-se-ucastni-dvou-summitu-v-new-yorku-135216/.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

22:33 Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

Po letošní zimě se na komunikacích II. a III. třídy v Plzeňském kraji projevily škody ve větším rozs…