Premiér a ministr průmyslu a obchodu jednali s Radou ČTÚ o mobilních datových službách

27.07.2017 9:49

Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček ve středu navštívili Český telekomunikační úřad. Vládní delegaci přivítal předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Diskutovala se kvalita a dostupnost mobilních datových služeb i budování infrastruktury pro vysokorychlostní internet.

Premiér a ministr průmyslu a obchodu jednali s Radou ČTÚ o mobilních datových službách
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ
reklama

Výrazný posun v oblasti zvýšení práv a ochrany spotřebitelů přinese novela zákona o elektronických komunikacích, kterou před týdnem schválil Senát. Současně tento týden nabyl účinnosti zákon na snížení nákladů při budování sítí NGA. „I s novými regulačními nástroji chceme podporovat nové investice do sektoru, dohlížet na férové fungování trhu i ve vztahu ke spotřebitelům a podporovat poskytování dostupných a kvalitních služeb,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.

Členové Rady rovněž představili dosavadní dílčí závěry tříkriteriálního testu pro trh mobilních služeb s tím, že do poloviny srpna by měla být zahájena veřejná konzultace. To je nutná podmínka pro možnost případné budoucí regulace velkoobchodního trhu.

Jako úspěšnou předseda vlády hodnotil proběhlou aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz, z níž vzešli i dva noví operátoři. Vítězní operátoři v aukci získali celoplošné příděly s dostatečnou šířkou pásma i pro budoucí zavádění sítí 5. generace. Návrh nových opatření pro připravovanou aukci v pásmu 700 MHz připraví ČTÚ do poloviny příštího roku, jak navrhuje v Situační zprávě o plnění Strategie správy spektra, která byla předána k projednání vládou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Vánoční strom na Staroměstském náměstí už svítí

9:44 THMP: Vánoční strom na Staroměstském náměstí už svítí

V pátečních večerních hodinách proběhla na Staroměstském náměstí technická zkouška svícení vánočního…