Přesun velvyslanectví do Jeruzaléma ve světle mezinárodního práva

23.11.2023 17:33 | Tisková zpráva

Více než 50 účastníků, poslanců, významných právníků a dalších hostů se sešlo ve středu 22.11.2023 v reprezentativních prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na mezinárodní konferenci, která se zabývala právními aspekty možného přesunu velvyslanectví jednotlivých států do Jeruzaléma.

Přesun velvyslanectví do Jeruzaléma ve světle mezinárodního práva
Foto: Studio Petřina
Popisek: Mezinárodní konference v Poslanecké sněmovně zabývající se přesunem velvyslanectví do Jeruzaléma.

Významní právní odborníci ve svých příspěvcích zdůraznili, že oproti častým politickým tvrzením, takovémuto kroku z hlediska mezinárodního práva vůbec nic nebrání. Pro podporu tohoto kroku se vyslovili jak pan Andrew Tucker z Nizozemí, tak Michal Pacovský a Pavel Hasenkopf z ČR.

Vedle velvyslankyně Státu Izrael J.E. Anny Azari oslovil konferenci ještě prezident Nadačního fondu spojenců Izraele Josh Reinstein a evropský ředitel této Nadace Leo van Doesburg.

Druhým vrcholem konference bylo obrazové svědectví, doplněné hlubokými osobními zážitky poslance Pavla Žáčka, předsedy Výboru pro bezpečnost, z jeho nedávné návštěvy míst bestiálního útoku Hamásu proti Izraeli.

Na závěr byla poslancem Miloslavem Janulíkem, předsedou Parlamentní skupiny Spojenců Izraele, přečtena Pražská deklarace (zveřejněna níže), oslovující parlamenty celého světa k tomu, aby vyzvaly své vlády k přesunu svých velvyslanectví do Jeruzaléma.. Konference byla ukončena zatroubením na starozákonní nástroj – šofar a společnou fotografii všech účastníků posílajících pozdravy do Izraele.

Pro další informace: sedlacek@cspi.cz M: +420 608 315 775


Společný pozdrav do Izraele. (Foto credit: Studio Petřina)

 

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko

7:02 ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné…