Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka

27.03.2017 18:10

Prezident Miloš Zeman dnes jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem. Jiřího Havlíčka navrhl panu prezidentovi premiér Bohuslav Sobotka jako kandidáta na nového ministra průmyslu a obchodu. Pan prezident na schůzce potvrdil, že Jiřího Havlíčka bude v příštím týdnu jmenovat ministrem průmyslu a obchodu.

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Prezident Miloš Zeman již minulý týden uvedl, že s velkou pravděpodobností náměstka Jiřího Havlíčka jmenuje ministrem v týdnu po dnešní schůzce. Uvedl, že je potěšen, že dostal od premiéra Bohuslava Sobotky návrh jmenovat právě Jiřího Havlíčka i proto, že jako jediný z možných kandidátů na ministra zná dobře chod ministerstva a může resort okamžitě převzít.

Schůzka se uskutečnila na Pražském hradě od 14. hodin a trvala celou hodinu.

"Setkání s panem prezidentem Milošem Zemanem bylo velmi přátelské. Poděkoval jsem panu prezidentovi za důvěru a slova podpory.  Seznámil jsem ho s úkoly, jež Ministerstvo průmyslu a obchodu musí v letošním roce realizovat, a s prioritami, které jako možný ministr chci řešit. Jde především o prosazení novely zákona o elektronických komunikacích a tedy i posílení práv českých spotřebitelů v jejich vztahu k telefonním operátorům a urychlení čerpání prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost," uvedl po setkání náměstek ministra Jiří Havlíček.

"Hovořili jsme o řadě dalších priorit, například o připravované změně systému podpory investic, zaměřené na investice přinášející vysokou přidanou hodnotu a vyspělé výrobní technologie, a o zavádění prvků Průmyslu 4.0 do naší ekonomiky a rozvoji nových technologií. Jednali jsme i o konkrétních problémech, jako je budoucí vývoj v OKD či jmenování Rady Energetického regulačního úřadu. Rozhovor s panem prezidentem byl pro mne v řadě aspektů velmi inspirativní a přinesl mi řadu námětů k přemýšlení," dodal po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Komerční tisková zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

22:11 Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných progra…