Prezident NKÚ jednal s velvyslanci zemí EU o spolupráci kontrolních institucí

24.02.2018 10:06

Při každoročním setkání prezidenta NKÚ s velvyslanci zemí Evropské unie a představiteli Ministerstva zahraničních věcí a zástupcem Evropské komise představil prezident NKÚ hostům aktivity úřadu na mezinárodním poli. Řeč byla hlavně o úspěchu NKÚ na posledním kongresu EUROSAI, který se konal v Turecku v květnu roku 2017.

Prezident NKÚ jednal s velvyslanci zemí EU o spolupráci kontrolních institucí
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

NKÚ na něm získal předsednictví této evropské nadnárodní organizace, která sdružuje nejvyšší kontrolní instituce z různých zemí. Předsedat jí bude v letech 2020 až 2023, v roce 2020 bude NKÚ v Praze také organizovat jedenáctý kongres EUROSAI.

Prezident mluvil o vizi předsednictví NKÚ, hostům byl představen také projekt mezinárodního srovnávání BIEP, který s předsednictvím také souvisí. V jeho rámci chce NKÚ vytvořit podmínky a nástroje, které by umožnily, aby jednotlivé kontrolní úřady mohly spolehlivě porovnávat relevantní data z různých zemí.

Na závěr byl hostům představen také První hackathon veřejné správy, který NKÚ organizoval na podzim minulého roku. Mluvilo se také o Zprávě o finančním řízení prostředků EU v ČR, takzvaném EU Reportu. Na závěr jednání vystoupil velvyslanec Bulharska jako zástupce předsedající země Rady Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

22:33 Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

Na 500 kusů Richardovy limonády předal v pondělí 2. srpna 2021 hejtman Jan Grolich v očkovacím centr…